Domov mládeže


./theme/box.gifAdresa
České Budějovice 372 16
Rudolfovská 92

./theme/box.gifKontakt
tel: 38 79 24 116(180)
likarova@sosvaz.cz
DmDmDm

Srpen

PÚSČPSN
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Narozeniny

studenti
Jana Boušková (21)
Pavla Sechterová (21)
Jiří Hruška (21)
Anastázie Panská (21)

Svátky

studenti
Roman Kašpar
vychovatelé
Hana Černochová

Aktuality a Dm

09.09. 2011
Ahojte všichni, ani jste se nenadáli a je tu nový školní rok a s ním přichází hned na úvod druhý díl naší improvizační show s názvem Partička, která měla v červnu veliký ohlas, takže jsme se rozhodli udělat pokračování. Moderátorkami budou opět Míša Boháčková a Káťa Tůmová a jako herci se opět představí Jája Jarušková, Kája Bobálová, možná Eliška Horvátová a pak Jan Bedřich. Určitě se máte na co těšit a to už 26.září kde jinde než na klubu domova mládeže SOŠ VMZ a JŠ. Doufám, že se sejdeme v tak hojném počtu jak minule. Zatím se mějte a my se a Vás budeme těšit 26.9.2011.
06.06. 2011
Zveme všechny příznivce recese dne 28. 6. 2011 od 15:00 hod na Zahradní slavnosti, jejichž nedílnou součást tvoří již tradiční Hec-boj, divadelní představení našich žáků a raut a to vše v našem krásném školním parku!
Možné mimostudijní vyžití pro ubytované studenty

Domov mládeže nabízí spousty možných aktivit pro zabavení a to ať sportovních, tak i zaměřených na zručnost nebo užitečnost.

Kroužek vaření

Na DM je kuchyňka nazývaná bar, kde je výbava pro vaření (mikrovlnná trouba, elektrická trouba se sporákem, rychlovarná konvice, nádobí, příbory atd..). Zde si studenti můžou sami vařit nebo ohřívat jídlo, nebo si jen udělat čaj či kávu. Právě zde probíhají kurzy vaření, kterých se můžou zúčastnit jak dívky tak i chlapci. Naučí se zde vařit, péct a všem kulinářským potřebám. Co se v rámci kurzu vaření uvaří, to se také v rámci kurzu vaření sní. Zároveň i členové kroužku prezentují svůj um při rautech, na různých výstavách a v neposlední řadě v Jihočeském muzeu v Č. Budějovicích a v Jindřichově Hradci při vánočních a velikonočních výstavách.

Dramatický kroužek

Pokud máte rádi divadlo a ještě raději v něm hrajete, jistě Vás zaujme dramatický kroužek. Zde se připravují divadelní představení pro užší i širší veřejnost, pro studenty i pedagogy školy. Své umění předvádějí např. při oslavě vánoc a na konci roku v rámci Zahradních slavností.

Sportovní kroužek

Kdo rád sportuje, přijde si opravdu na své! Ke sportování je k dispozici školní tělocvična a posilovna, malá posilovna na DM, horská kola, vnitřní i venkovní stoly na stolní tenis nebo lze využít venkovních hřišť na tenis a fotbal. Velký zájem je i o turistiku a aerobic. Každoročně pořádáme turnaje mezi pěti domovy mládeže v Č. Budějovicích v odbíjené, basketbale a sálové kopané. Velmi oblíbené jsou sport. turnaje se zapojením vychovatelů a učitelů školy. Diplomy a ceny jsou těm nejlepším předávány na konci roku při Zahradních slavnostech.

Hudební kroužek

Malá hudebna slouží pro vášnivce hraní na bicí a na kytary a zároveň zde členové kroužku nacvičují své hudební produkce, kterými obohacují vánoční programy nejen na DM, ale i na veřejnosti a různé společensko kulturní pořady pořádané na DM.

Výtvarný kroužek

Ti, co mají různé výtvarné sklony se mohou realizovat právě tady! Podílí se nejenom na výzdobách interiéru DM, ale své práce mají možnost zasílat i do soutěží a prezentovat se s nimi na různých výstavách. Používané techniky jsou různé, dokonce i modelování a práce s hlínou není některým jednotlivcům cizí.

Kroužek aranžování

Zde se realizují hlavně studenti zahradnického oboru, kteří pracují jak s živým tak se suchým materiálem. Starají se o výzdobu chodeb a kluboven DM, květinovými dekoracemi oživují stoly při recepcích a v neposlední řadě se prezentují při vánočních a velikonočních výstavách v jinřichohradeckém a českobudějovickém muzeu. Svými výrobky se zúčastňují i různých soutěží.

Knihovna

O dobrou knihu by neměla být nouze! Toto je i motto knihovny na DM. Obsahuje 2 500 knižních výtisků a zájemci si zde mají možnost zapůjčit i odborné časopisy (Rybářství, Myslivost) či 100 + 1 nebo Bravo.

Počítače

Ke studiu nebo k zábavě jsou studentům k dispozici počítače v místnosti zvané "čítárna". Přístup k internetu je samozřejmostí.

Rádio LÍKISS

Rádio navázalo na vysílání z let minulých po třech letech. Tato myšlenka se zrodila v hlavě p. Líkařové a žákyň Kačky Stoklasové a Veroniky Zilvarové, které daly rádiu novou podobu a název Líkiss. Po krátké době se do vysílacího kolektivu přidal Ondra Doležal. Rádio vysílá od února 2005 1x týdně od 6:30 do 7:30 hodin z rozhlasu DM. Program vysílání je rozmanitý: humor, diskuze, písničky na přání a pravidlená soutěž o ceny, která vyvrchlí vylosováním tří vítězů o lístky do kina Cinestar. Vzhledem ke změně učebního rozvrhu Kačky a Veroniky, řady moderátorů posílili Odnra Sloupenský a Tomáš Bárta. Cílem vysílání je zpříjemnit ranní vstávání žáků, naladit je na správnou frekvenci a povzbudit je do nového dne. Zatím, i ve stísněných a skromných podmínkách "vysílacího studia", je ohlas posluchačů velmi pozitivní a doufáme, že i nadále bude rádio vysílat k vaší plné spokojenosti. Nalaďte si nás - vaše rádio LÍKISS

Další akce

Návštěvy kina, divadla, koncertů, plovárny, sportovních zápasů a jiných společenských akcí v Českých Budějovicích, ale i mimo ně. Velké oblibě se těší vánoční večer v režii všech kroužků a s účastí pedagogů školy. Pořádání besed, diskoték, znalostních soutěží, karnevalu a soutěžní fotovýstavy je též nedílnou součástí volnočasových aktivit. Na závěr roku se každoročně požádá polodenní poznávací výlet zakončený návštěvou představení na otáčivém hledišti v Č. Krumlově. Třešničkou na dortu jsou Zahradní slavnosti (vyhodnocení těch „nejlepších“, předání cen za sportovní turnaje, švédské stoly v rozkvetlé školní zahradě, divadelní představení v podání dramatického kroužku a na závěr diskotéka) spojené s Hecbojem (soutěžení v atraktivních sportovních disciplínách mezi družstvy studentů a kantorů), které se konají v areálu školy .

Zeptejte se nás

Nenašli jste informaci, kterou jste hledali? Zeptejte se nás na ní zde.

created by Bachleda © 2004-2007 | 225396 návštěv | admin | email