Domov mládeže


./theme/box.gifAdresa
České Budějovice 372 16
Rudolfovská 92

./theme/box.gifKontakt
tel: 38 79 24 116(180)
likarova@sosvaz.cz
DmDmDm

Září

PÚSČPSN
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Narozeniny

studenti
Jan Hána (23)
vychovatelé
Hana Černochová

Svátky

studenti
Václav Holub
vychovatelé
Marie Vrbinkovičová
Marie Líkařová
Marie Guéllaff

Aktuality a Dm

09.09. 2011
Ahojte všichni, ani jste se nenadáli a je tu nový školní rok a s ním přichází hned na úvod druhý díl naší improvizační show s názvem Partička, která měla v červnu veliký ohlas, takže jsme se rozhodli udělat pokračování. Moderátorkami budou opět Míša Boháčková a Káťa Tůmová a jako herci se opět představí Jája Jarušková, Kája Bobálová, možná Eliška Horvátová a pak Jan Bedřich. Určitě se máte na co těšit a to už 26.září kde jinde než na klubu domova mládeže SOŠ VMZ a JŠ. Doufám, že se sejdeme v tak hojném počtu jak minule. Zatím se mějte a my se a Vás budeme těšit 26.9.2011.
06.06. 2011
Zveme všechny příznivce recese dne 28. 6. 2011 od 15:00 hod na Zahradní slavnosti, jejichž nedílnou součást tvoří již tradiční Hec-boj, divadelní představení našich žáků a raut a to vše v našem krásném školním parku!
Život na Domově mládeže

Ubytování studentů

Škola disponuje čtyřmi ubytovacími kapacitami. Třemi smluvními DM (U Hvízdala, DM ISŠ cestovního ruchu Rudolfov a DM ISŠ stavební) a vlastním DM umístěném v areálu školy. Přijímání studentů na DM probíhá dle vyhlášky MŠMT o domovech mládeže č. 436/2010 Sb. na základě přijímacího řízení.

Domov mládeže SOŠ VMZ a JŠ

Domov mládeže SOŠ VMZ a JŠ je zařazen dle svého vybavení do 2. kategorie. Kapacita DM je 115 lůžek – 64 lůžek pro děvčata, 51 lůžek pro chlapce. Pokoje jsou 2 – 5. lůžkové. Poplatek za ubytování je stanoven jednotně na 800,- Kč za měsíc, celodenní stravování ve školní jídelně činí 92,- Kč. Studenti jsou rozděleni do pěti výchovných skupin s ohledem na pohlaví a věk. Chod domova mládeže je řízen vnitřním řádem domova mládeže a na jeho vnitřním životě se spolupodílí studentská samospráva, která je složena ze zástupců jednotlivých výchovných skupin. Zároveň zástupci jednotlivých skupin tvoří stravovací komisi, která řeší s vedoucí školní jídelny v průběhu roku připomínky strávníků.

Kromě výchovné práce se svými skupinami je každý vychovatel pověřen organizováním určitého druhu zájmové činnosti, která je nabízena všem ubytovaným na DM formou kroužků (hudebně-dramatický, výtvarný, vaření, aranžování a sportovní) organizováním různých kulturních a společenských akcí a besed na různá témata. Daří se uspořádat i některé akce, kterých se zúčastňují i studenti na DM neubytovaní, popřípadě studenti z jiných českobudějovických domovů mládeže (sportovní turnaje mezi DM, mikulášská nadílka, oslava Vánoc, karneval, soutěžní výstava fotografií, Zahradní slavnosti, Hec-boj, divadelní představení dramatického kroužku pro pedagogickou a studentskou veřejnost atd).

Tradicí se stala spolupráce s Jihočeským muzeem v Č. Budějovicích a v Jindřichově Hradci , kde mají možnost studenti veřejně prezentovat své dovednosti z kroužků při různých výstavách.

V rámci zájmové činnosti mají studenti možnost využívat tělocvičnu, posilovnu, horská kola, kulečník, stolní tenis, počítačovou učebnu na DM, knihovnu a čítárnu, hudební místnost, kuchyňku a "bar". Domov mládeže je zároveň provozovatelem časopisu Studentská bomba.

/DomovMladeze/resources/image/PIC00035.jpg /DomovMladeze/resources/image/PIC00042.jpg /DomovMladeze/resources/image/PIC00043.jpg /DomovMladeze/resources/image/PIC00047.jpg /DomovMladeze/resources/image/PIC00051.jpg /DomovMladeze/resources/image/103.jpg

Domov mládeže U Hvízdala

Domov mládeže U Hvízdala je zařazen dle svého vybavení do 1. kategorie. Pokoje jsou dvoulůžkové, poplatek za ubytování je stanoven jednotně na 1 000,- Kč za měsíc.

/DomovMladeze/resources/image/hvizdal.jpg /DomovMladeze/resources/image/hvizdal2.jpg

Domov mládeže ISŠ cestovního ruchu

Domov mládeže ISŠ cestovního ruchu Rudolfov je zařazen dle svého vybavení do 1. kategorie. Pokoje jsou dvou až třílůžkové, poplatek za ubytování je stanoven jednotně na 850,- Kč za měsíc.

/DomovMladeze/resources/image/dmrudolfov.jpg /DomovMladeze/resources/image/pokojrudolfov.jpg

Domov mládeže ISŠ stavební

Domov mládeže ISŠ stavební je zařazen dle svého vybavení do 1. kategorie. Pokoje jsou dvoulůžkové, poplatek za ubytování je stanoven jednotně na 800,- Kč za měsíc.

/DomovMladeze/resources/image/dmnerudova.jpg /DomovMladeze/resources/image/pokojnerudova.jpg

Zeptejte se nás

Nenašli jste informaci, kterou jste hledali? Zeptejte se nás na ní zde.

created by Bachleda © 2004-2007 | 246440 návštěv | admin | email